کراماتاهل بیت رسول خدا علیهم السلام ، از دیر زمان ملجاء و مأمن مردم بوده اند. امامزادگان موجود در ایران، باعث نزول برکات بوده و هستند. بنا به فرموده حضرت امام رحمه الله؛« مردم در پناه امامزادگان باید به آرامش برسند»

مردم  سینقان از دیر باز برای این دو امامزاده ی پاک و کم سن و سال احترام زیادی قائل بوده و حاجات مادی و معنوی خویش را به آستان آن ها می بردند و در حالت استیصال ، ایشان را مایه ی آرامش خویش می یافتند.

ضریح پیشین امامزاده ، چوبی و از شبکه های در هم کار شده تشکیل شده بود و به در این ضریح قفل های متعدد کوچک و بزرگ متصل بود . بنا به نقل قدیمیان روستا ، اگر مردم، مریض بدحال داشتند و یا زنی در حال وضع حمل بود یکی از اطرافیان به زیارت می رفت ، حتی در نیمه های شب و فانوس به دست ، کاسه ای زیر این قفل ها می گرفت و آب روی آن می ریخت . این آب را که با قفل های ضریح ، متبرک شده بود به مریضشان می نوشاندند و با اعتقاد راسخ شاهد بهبودی وی بودند. حاجات زیادی از مردم با تعلق خاطر به این دو بزرگوار ، برآورده شده است .

عصر های پنج شنبه ، بسیاری از مردم به آستان این دو امامزاده می رفتند و با پهن کردن  سفره هایی  که نشان از برآورده شدن حاجاتشان بود، به روضه خوانی می پرداختند.

این گفتار جهت درج مطالب متقن و مستندی است که برخی از زوار برای دست اندر کاران نقل نموده اند و سعی شده است  از انتشار نقل های سینه به سینه و یا  بدون شاهد پرهیز گردد .

در این میان اگر مواردی  از کرامات  نیز هست که  خوانندگان گرامی خود با آن مواجه گردیده اند را به آدرس پست الکترونیکی واحد اطلاع رسانی امور فرهنگی به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال نمایید.

اجرکم عند الله

خانه کرامات